آرامکو از کشف میادین گازی جدید خبر داد

آرامکوی سعودی میادین گاز طبیعی در چهار منطقه عربستان سعودی کشف کرده است.

به گزارش رویترز، خبرگزاری دولتی عربستان سعودی به نقل از شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی این کشور گزارش کرد این میادین در مناطق مرکزی، در صحرای ربع الخالی، نزدیک مرز شمالی و در منطقه شرقی هستند.

عربستان سعودی به دنبال افزایش تولید گاز و افزایش سهم گاز طبیعی در سبد انرژی خود و جایگزین کردن آن به جای نفت خام و نفت کوره است تا مصرف برق رو به رشد را تامین کرده و نفت بیشتری برای صادرات آزاد کند.

وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: پنج میدان گازی کشف شده است اما در گزارش خبرگزاری سعودی اشاره ای نشد که آیا این همه ذخایری است که کشف شده اند.

میدانهایی که شاهزاده عبدالعزیز از آنها نام برد، شادون در منطقه مرکزی، شهاب و شورفا در صحرای ربع الخالی در منطقه جنوبی، ام خانسر نزدیک مرز شمالی با عراق و سمنا در منطقه شرفی هستند.

دو میدان سمنا و ام خانسر در میان این میادین، گاز غیرمرسوم هستند که به عنوان شیل شناخته می شود و استخراج آن تکنیکهای استخراج ویژه ای می طلبد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن