آزادسازی 6 میلیون بشکه ذخایر نفت ژاپن برای کاهش قیمت نفت

ژاپن در راستای طرح آژانس‌ بین‌المللی انرژی، ۶ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی خصوصی نفت خود آزاد می‌کند.

به گزارش رویترز، وزارت صنعت ژاپن روز جمعه (۲۶ فروردین‌ماه) اعلام کرد که ۶ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی خصوصی نفت خود را به‌عنوان بخشی از کمک به دور دوم آزادسازی هماهنگ آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) برای کاهش قیمت نفت خام آزاد خواهد کرد.

این مقدار نفت معادل سه روز مصرف داخلی ژاپن است و دولت به پالایشگاه‌های محلی اجازه می‌دهد سطح ذخیره‌سازی اجباری نفت در ذخایر خصوصی را کاهش دهند.

ژاپن در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد که به‌عنوان بخشی از دور دوم آزادسازی هماهنگ آژانس بین‌المللی انرژی، ۱۵ میلیون بشکه نفت از ذخیره‌سازی نفت ملی خود را آزاد خواهد کرد.

یک مقام وزارت نفت این کشور گفت: ۹ میلیون بشکه باقی‌مانده نفت از ذخیره‌سازی نفت دولتی آزاد خواهد شد و جزئیاتی مانند روش مورد استفاده و زمان‌بندی در آینده مشخص خواهد شد.

کشورهای عضو آژانس بین‌المللی انرژی در اوایل ماه جاری موافقت کردند که ۶۰ میلیون بشکه نفت از ذخیره‌سازی‌های خود برداشت کنند. افزون بر این ایالات متحده در اواخر ماه مارس اعلام کرده بود که ۱۸۰ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی راهبردی نفت خود را با هدف کاهش قیمت‌ها پس از حمله روسیه به اوکراین آزاد خواهد کرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن