آلمان: سنگ‌اندازی روسیه؛ گازپروم توربین خود را پس نمی‌گیرد

صدراعظم آلمان، روز چهارشنبه روسیه را به سنگ‌اندازی در برابر تحویل یک توربین مورد نیاز برای حفظ جریان گاز در خط لوله نورد استریم۱ متهم کرد.

به گزارش «انرژی امروز» از یورونیوز، اولاف شولتس در جریان بازدید از شرکت زیمنس گفت که توربین مورد نیاز شرکت گازپروم کاملا در دسترس است و به خوبی هم کار می‌کند لذا هیچ دلیلی برای تحویل نگرفتن آن از طرف شرکت روسی وجود ندارد.

او همچنین تاکید کرد که این توربین «تمام تاییدیه‌های» مورد نیاز برای صادرات از آلمان به روسیه را دریافت کرده و گازپروم برای دریافت آن کافیست که پا پیش بگذارد و اطلاعات گمرکی لازم را برای حمل آن به روسیه ارائه کند.

پیشتر، گازپروم، غول انرژی روسیه، تاخیر در بازگشت این توربین ارسال شده برای تعمیر در کانادا را دلیل کاهش افت فشار گاز ارسالی به اروپا از طریق خط لوله گاز نورد استریم۱ اعلام کرده بود. اما آلمان که به شدت به گاز روسیه وابسته است، کاهش عرضه گاز را اقدامی «سیاسی» ارزیابی کرده بود.

آلمان از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در فوریه گذشته، تلاش برای کاهش واردات انرژی از روسیه را آغاز‌کرده و بر همین اساس، آقای شولتس روز چهارشنبه گفت که فعال نگاه داشتن سه نیروگاه هسته‌ای باقی مانده «به نظر منطقی می‌رسد.» اظهارنظری که بار دیگر بحث تمدید طول عمر نیروگاه‌های هسته‌ای در آلمان را به بحث داغی میان احزاب ائتلاف حاکم بر آلمان که در این خصوص با یکدیگر هم‌نظر نیستند، بدل خواهد کرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن