آمادگی بیش از 900 مولد اضطراری برای تامین برق پایتخت

این مولدها در کاهش بار شبکه برق در ساعات پیک در حالت آماده باش قرار دارند

بر اساس تفاهم‌نامه‌های همکاری با شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، بیش از 900 مولد اضطراری آماده تزریق برق تولیدی به شبکه تهران در شرایط بحرانی هستند.

به‌گزارش «انرژی امروز» از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، مسعود عزیزی معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، سال 1400 را یکی از گرم و خشک‌ترین سال‌های تجربه شده در کشور دانست و ضمن اشاره به افزایش کم‌سابقه مصرف برق به دلیل گرمای زودرس هوا از بسیج همه جانبه توان کارشناسی و اجرایی این شرکت بهمنظور جلوگیری از قطع برق در تهران، خبر داد.

عزیزی با بیان اینکه از سال گذشته، مذاکره با مشترکان بزرگ تهرانی بهمنظور جلب همکاری آنان در کاهش پیک مصرف برق در دستور کار قرار گرفته، افزود: با پیگیریهای کارشناسان این شرکت و تعهد و همکاری مشترکان تهرانی به ویژه صاحبان صنایع و ادارات، بیش از 900 مولد اضطراری برق به منظور همراهی در کاهش بار شبکه برق در ساعات پیک در حالت آماده باش قرار دارند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی و نوبت بندی انجام شده، از این میزان در هر روز، به صورت متوسط ظرفیت تولیدی معادل 60 تا 70 مگاوات و معادل مصرف برق 60 الی 70 هزار مشترک خانگی به منظور کمک به کنترل بار ساعات پیک تهران وارد مدار مصرف شده و وضعیت عملکرد این مولدها به صورت لحظه ای و روزانه از مرکز کنترل و دیسپاچینگ توزیع برق تهران بزرگ، رصد میشود.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از همکاری مناسب مشترکان تهرانی در روزهای گذشته قدردانی کرد و گفت: با توجه به شدت گرفتن گرمای هوا و پیش بینی تابستانی سخت، انتظار داریم مشترکان تهرانی همچنان با خودداری از استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات 12 تا 18 و همچنین عدم استفاده همزمان از این وسایل در ساعات دیگر، همراه ما در تامین برق تهران و جلوگیری از بروز خاموشی باشند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن