اتصال بال شرقی و غربی رودخانه وردآورد برای تامین آب مناطق21و22تهران

مجری طرح‌های آبرسانی به مناطق 21 و 22 تهران از اجرای عملیات اتصال بال شرقی و غربی رودخانه وردآورد بین مخازن ذخیره آب شهید فلاحی و شهید حسینی خبر داد.

به گزارش «انرژی امروز»؛ مهدی اعلمی در تشریح این پروژه آبرسانی گفت: این پروژه در عمق 14 متری زمین و زیر رودخانه وردآورد به شیوه لوله‌رانی (پایپ جکینگ) با لوله‌های کیسینگ 1200 میلی‌متری و به طول 43 متر اجرا شد.

اعلمی افزود: با اجرای این عملیات بخش‌های شرقی و غربی رودخانه ورداورد با لوله 800 میلی‌متری و به طول 100 متر متصل و حوضچه‌های تخلیه آب نیز ساخته شد.

اعلمی با بیان اینکه این پروژه با هدف تامین آب شرب مناطق 21 و 22 از تصفیه‌خانه ششم تهران طراحی شده است، افزود: این طرح شامل خط انتقال پایین‌دست تصفیه‌خانه ششم به سمت غرب منطقه با خطوط لوله فولادی در اقطار 1200 تا 800 میلی‌متر و به طول مجموع 7.5 کیلومتر است.

وی ادامه داد: این پروژه به شیوه‌ای طراحی شده که آب شرب به‌صورت ثقلی به مخازن زمینی مناطق 21 و 22 منتقل و وارد شبکه توزیع خواهد شد.

اتصال بال شرقی و غربی رودخانه وردآورد

مجری طرح‌های آب‌رسانی مناطق 21 و 22  تهران با اشاره به اهمیت این طرح در تامین آب شرب پایدار مناطق غرب تهران خاطرنشان ساخت: قطعه سوم این پروژه که به تازگی به اتمام رسیده شامل اجرای 1100 متر خط لوله فولادی 800 میلی‌متری در حد فاصل مخازن شهید فلاحی واقع در گذرگاه میانی اتوبان شهید خرازی تا مخزن شهید حسینی در حاشیه اتوبان شهید خرازی بود.

به گفته مجری طرح‌های آبرسانی مناطق 21 و 22  تهران هم اکنون عملیات لوله‌گذاری خط لوله ۸۰۰ میلی‌متری چدن داکتیل و فولادی مجموعا به طول تقریبی ۱۶۰۰ متر در مسیر خط لوله خیابان کاج (واقع در شهرک گلستان) و با هدف آبرسانی از مخزن شهید عباسپور به پایین‌دست محدوده زیر پوشش غرب تهران در حال اجراست.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن