احتمال قطع صادرات گاز نروژ به اروپا با اعتصاب نیروهای امنیتی

اگر آنطور که برنامه ریزی شده است امروز در نروژ اعتصاب ها آغاز شود، یک ترمینال کلیدی برای صادرات گاز نروژ با تهدید روبه رو می شود.

به گزارش «انرژی امروز» از رویترز، شرکت گسکو (Gassco) نروژ می گوید اگر اعتصابات پیش رود باعث تعطیلی این ترمینال صادراتی خواهد شد و در نتیجه صادرات گاز به اروپا را با مشکل مواجه خواهد کرد.

انجمن نفت و گاز نروژ (NOG) و شرکت گسکو روز 5 شنبه هشدار دادند که احتمال دارد با اعتصاب محافظان امنیتی تاسیسات فراوری گاز نیهامنا که یک چهارم صادرات گاز نروژ را انجام می دهد این تاسیسات را خاموش کنند.

خط لوله گاز شرکت گسکو نروژ در آلمان

نروژ بعد از روسیه دومین تولید کننده بزرگ اروپاست و سال گذشته توانسته است 22 درصد تقاضای گاز اروپا را تامین کند.

2300 نیروی امنیتی نروژی از اتحادیه های کارگزی عمومی (NAF) کار تامین امنیت این تاسیسات را بر عهده دارد اما به جمع اعتصاب کنندگان کل کشور برای اعتراض به کمبود دستمزدها پیوسته اند.

گسکو هشدار داده است که صادرات گاز از نیهامنا، که ظرفیتی برابر با 84 میلیون متر مکعب استاندارد گاز در روز را دارد احتمالا به 50 میلیون متر مکعب استاندارد خواهد رسید.

تاسیسات صادرات گاز گسکو نروژ

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن