استفاده از غربال‌های مولكولی برای نخستین بار در زیر سازی جاده‌ها و ابنیه‌ها

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: با پیشنهاد کارشناسان محیط زیست این شرکت برای نخستین بار در سطح شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از غربال های مولکولی کارخانه گاز و گاز مایع ۱۰۰۰ در زیر سازی جاده ها، ابنیه ها و زیر ساخت های بتنی استفاده خواهد شد.

به گزارش «انرژی امروز» از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، مهندس علی شکیبا کیا گفت: غربال های مولکولی یکی از پسماندهای به جا مانده در زمان تعمیرات اساسی کارخانه های گاز و گاز مایع است که وظیفه نم زدایی و حذف رطوبت از سیال گاز را بر عهده دارند.

شکیبا کیا افزود: با توجه به ترکیبات و ساختار مستحکم این غربال ها پس از مطالعات و بررسی های آزمایشگاهی توسط واحد محیط زیست و مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب مجوز لازم جهت استفاده از این غربال ها در زیر سازی جاده ها، ابنیه ها و زیر ساخت های بتنی اخذ شد.

وی در ادامه با توجه به کاهش هزینه های امحای این پسماند عنوان کرد: هزینه صرفه جویی شده در امحای پسماندها در هر تعمیرات اساسی بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است که با استفاده از این طرح در این هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن