استفاده از پهپاد آبی برای نجات جان 10 معدنچی گرفتار در مکزیک

دولت مکزیک اعلام کرد که نیروهای امدادی این کشور به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای جستجو و نجات ۱۰ معدنچی گرفتار در معدن زغال‌سنگ در شمال مکزیک از «پهپاد آبی» استفاده خواهند کرد.

به گزارش «انرژی امروز» از یورونیوز، لورا ولاسکز، هماهنگ‌کننده ملی دفاع غیرنظامی مکزیک روز دوشنبه ۸ اوت گفت که این پهپاد آبی می‌تواند بدون به خطرانداختن جان امدادگران، از موانع موجود در محل حادثه عکسبرداری کند تا مسئولان در مورد چگونگی کمک به معدنچیان گرفتار در معدن تصمیم بگیرند.

هفته گذشته در پی جاری شدن سیل در معدن ذغال سنگ در سابیناس در شمال مکزیک، دیوارهای این معدن فروریخت که در پی آن ۱۵ کارگری که در آن مشغول به کار بودند، گرفتار شدند.

بر اساس اعلام نیروهای امدادی مکزیک، ۵ نفر از کارگران محبوس در معدن توانستند خود را از زیر آوارخارج کنند اما از آن زمان به بعد تماس با دیگر کارگران قطع شده است.

بنا به گزارش‌ها، کار پمپاژ آب از این معدن ادامه دارد تا امدادگران پس از ایمن‌سازی محیط، وارد آن شوند.

خانواده معدنچیان که در معدن گرفتار هستند با گلایه از آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک، بر این نظرند که اطلاعات کمی به آن‌ها داده می‌شود.

در هر حال دفاتر دادستانی مکزیک تحقیقات خود را در مورد حادثه فروریخت معدن در شمال این کشور آغاز کرده‌اند.

پتانسیل‌های معدنی مکزیک منجر به اشتیاق شرکت‌های اکتشافی بخش خصوصی برای فعالیت در این کشور شده است. برخی از کارشناسان بر این نظرند که این شرکت‌ها به ندرت به حفظ ایمنی کارگران معدن توجه می‌کنند.

فروریختن ۲ معدن در ژوئن و ژوئیه سال ۲۰۲۱ جان ۹ معدنچی را در این کشور گرفت.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن