اعتبار اسنادی سال ۲۰۲۲ پروژه نیروگاه سیریک گشایش یافت

مجری طرح نیروگاه‌های بخاری شرکت برق حرارتی گفت: اعتبار اسنادی سال ۲۰۲۲ پروژه احداث نیروگاه بخاری سیریک توسط بانک صنعت و معدن افتتاح شد.

به گزارش «انرژی امروز» از شرکت مادرتخصصی نیروگاه برق حرارتی، بهنام خائفی‌نژاد با اعلام این خبر، افزود: نیروگاه سیریک هرمزگان دارای چهار واحد بخار ۳۵۰ مگاواتی است که با ساخت این پروژه مجموعا یک‌هزار و ۴۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق حرارتی کشور افزوده خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه ۸۵ درصد اعتبار لازم این پروژه از محل وام اعتباری فدراسیون روسیه به دولت جمهوری اسلامی تامین خواهد شد، ادامه داد: با توجه به تصویب بودجه ۷۳ میلیون یورویی برای احداث پروژه نیروگاه سیریک در سال میلادی جاری، فرایند اخذ مجوزات لازم از مجاری ذیربط و انتخاب شرکت‌های بازرسی کالا و بیمه‌گر حمل پروژه در دستور کار قرار گرفت.
مجری طرح نیروگاه‌های بخاری شرکت مادرتخصصی برق حرارتی افزود: نهایتا با توجه به پیگیری‌های انجام شده، اعتبار اسنادی پروژه به مبلغ ۶۲.۲ میلیون یورو توسط بانک صنعت و معدن گشایش یافته و اعلامیه رسمی آن برای بانک عامل طرف روس ارسال شده است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت این پروژه، گفت: در حال حاضر فعالیت‌های تسطیح و تحکیم بستر، ساخت انبارهای دوران احداث، جاده دسترسی و دیوارکشی پیرامونی توسط پیمانکاران ایرانی در جریان بوده و به زودی با انتخاب پیمانکار اصلی بخش ساختمانی فعالیت‌های این حوزه سرعت بیشتری خواهد گرفت.
خائفی‌نژاد با تاکید بر اینکه ساخت تجهیزات اصلی هم اکنون با سرعت قابل قبولی در کشور روسیه در جریان است، اظهار امیدواری کرد که با رفع مشکلات حمل و ترخیص کالا، اولین محموله ساخته شده توسط کارخانجات سازنده شهریورماه امسال وارد کشور شود.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن