اعتصاب رانندگان قطار آلمان

اتحادیه صنفی اصلی رانندگان قطار در آلمان برای دور تازه‌ای از اعتصابات که از روز دوشنبه ۲۳ اوت به مدت دو روز انجام می‌شود، فراخوان داده است.

به گزارش «انرژی امروز» از یورو نیوز، این اعتصاب بعد از آن انجام می‌شود که مذاکرات برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران این اتحادیه بی‌نتیجه ماند. از جمله مطالبات این اتحادیه افزایش ۳.۲ درصدی دستمزد و و همچنین تخصیص یک پاداش مخصوص دوران ویروس کرونا به میزان ۶۰۰ یورو است.

این درخواست‌ها در حالی طرح شده که شرکت دولتی قطار آلمان، «دویچه‌بان» از زمان آغاز همه‌گیری در این کشور با ضررهای بزرگ میلیارد یورویی رو‌به رو شده است. همچنین وقوع سیل اخیر باعث خرابی و آسیب دیدگی گسترده بسیاری از خطوط ریل آهن در این کشور شده است.

در چنین شرایطی رئيس اتحادیه GDL که بسیاری از رانندگان قطار در آن عضو هستند اعلام کرده این اعتصاب قطارهای مسافربری از ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲ بامداد روز چهارشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

برخی از منتقدان بر این باورند اعتصاب اتحادیه GDL بیشتر یک رقابت درون صنفی است چرا که این اتحادیه به صورت سنتی بر حقوق رانندگان قطار متمرکز است و با اتحادیه رقیب و بزرگتر با نام EVG رقابت می‌کند که طیف وسیع‌تری از کارگران راه‌آهن آلمان را نمایندگی می‌کند.

مدیران شرکت دویچه بان، با انتقاد از اعتصاب جدید آن‌را غیر ضروری خوانده و می‌گویند تمام چیزهایی که برای حل اختلافات لازم است روی میز قرار دارد و از اتحادیه GDL خواست به میز مذاکره بازگردد. شرکت‌های خصوصی راه‌آهن در آلمان اعلام کرده‌اند در این اعتصاب حضور نخواهند داشت.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن