اعلام جرم عمومی دادستان جهت تعقیب خودروسازان داخلی و متولیان استاندارد

در پی باز نشدن کیسه هوای خودروهای داخلی در سانحه تصادف بهبهان ،کمیسیون حقوق بشر كانون وكلای دادگستری مركز جهت تعقیب خودروسازان داخلی و متولیان استاندارد اعلام جرم کرد.

به گزارش «انرژی امروز» از روابط عمومی كانون وكلای دادگستری مركز، این کمسیون در اطلاعیه ای نوشت:

خبر تاسف بار باز نشدن کیسه هوای خودروهای داخلی در حادثه بهبهان و آمار تلفات ۵۰ کشته و زخمی!! بار دیگر ضرورت رعایت و نظارت بر استانداردهای ایمنی ناظر بر ارتقای کیفیت و امنیت خودروهای داخلی را تداعی کرد.

فعل و ترک فعل تولید کنندگان از حیث تسبیب اعم از با واسطه و بی واسطه ،نیازمند کارشناسی است .تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه و تعقیبی از حیث جنبه عمومی جرم مورد مطالبه عمومی است تا به تعبیر رییس پلیس کشور«ارابه مرگ» در اختیار شهروندان قرار نگیرد.(مستند به مصاحبه مورخ ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰ رییس پلیس راهور: در حادثه بهبهان ایربگ هیچ خودرویی باز نشد/چرا ارابه مرگ تولید می‌کنید؟)

این کمیسیون درخواست دارد ضمن بررسی سریع کارشناسی و اعلان به افکار عمومی، دادستان علیه خودروسازان متخلف و متولیان استاندارد اعلام جرم کند و گزارش روند تعقیب و تحقیقات مقدماتی را با هدف بازدارندگی و اصلاح اثربخش رویه های پیشین، به اطلاع شهروندان برساند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن