افزایش صادرات گاز نیجریه به اروپا

وزیر نفت نیجریه از توان ارسال محموله‌های بیشتر گاز طبیعی مایع‌شده (ال‌ان‌جی) به اروپا تا زمستان آینده خبر داد.

به گزارش رویترز، تیمیپر سیلوا در کنفرانس گس‌تِک (Gastech) در میلان گفت: نیجریه می‌تواند تا زمستان آینده محموله‌های ال‌ان‌جی بیشتری به اروپا صادر کند.

وی افزود: مسائل کنونی امنیتی در نیجریه تحویل گاز بیشتر را به تأخیر می‌اندازد، اما نیجریه خط لوله عرضه گاز نیجریه به اروپا از خاک الجزایر را احداث خواهد کرد.

سیلوا تصریح کرد: به‌زودی تصمیم نهایی درباره سرمایه‌گذاری برای ساخت زیرساخت‌های مورد نیاز افزایش عرضه گاز به اروپا گرفته می‌شود و برآوردها حکایت از آن دارد که این پروژه بیش از ۱۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

وی با اشاره به مشارکت شرکت‌های نفتی دولتی نیجریه و الجزایر در این پروژه گفت: دیگر سرمایه‌گذاران خصوصی نیز برای مشارکت در این پروژه اظهار تمایل کرده‌اند.

وزیر نفت نیجریه بدون اشاره به جزئیات و استقبال از مشارکت همه شرکت‌ها در این پروژه زیرساختی اظهار کرد: احتمال دارد شرکت انی ایتالیا در این پروژه مشارکت کند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن