افزایش 5 دلاری قیمت نفت در پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد که قیمت نفت خام در سال ۲۰۲۲ بیش از برآورد پیشین این نهاد افزایش یابد.

به گزارش پلاتس، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده آمریکا در گزارشی چشم‌انداز خود درباره قیمت نفت در سال ۲۰۲۲ را حدود پنج دلار برای هر بشکه نسبت به ماه گذشته افزایش داد.

این نهاد انتظار دارد قیمت نفت در طول سال کاهش یابد زیرا عرضه جهانی آن در سه‌ماه دوم امسال از تقاضا پیشی می‌گیرد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال گذشته میلادی ۳ میلیون و ۶۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد که ۷۰ هزار  بشکه در روز بیشتر از چشم‌انداز کوتاه‌مدت انرژی این اداره در ماه گذشته باشد. در نتیجه تقاضا برای نخستین بار پس از همه‌گیری ویروس کرونا به بالای سطح سال ۲۰۱۹ (به مقدار ۲۶۰ هزار بشکه در روز) برمی‌گردد.

این نهاد پیش‌بینی کرد رشد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۳ کاهش یابد و به یک میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه در روز برسد.

این اداره چشم‌انداز خود درباره قیمت نفت خام در سال ۲۰۲۲ را نسبت به ماه گذشته ۴ دلار و ۲۰ سنت افزایش داد و برآورد کرد که قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی به ۷۱ دلار و ۳۲ سنت برای هر بشکه و قیمت نفت خام برنت به ۷۴ دلار و ۹۵ سنت برای هر بشکه برسد. این نهاد همچنین پیش‌بینی کرد که قیمت میانگین نفت خام دبلیوتی‌آی و برنت در سال ۲۰۲۳ به‌ ترتیب ۶۳ دلار و ۵۰ سنت و ۶۷ دلار و ۵۰ سنت برای هر بشکه باشد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن