اوکراین انتقال گاز به منطقه لوهانسک را قطع کرد

اداره شبکه گاز اوکراین اعلام کرد به دلایل جنگی از روز چهارشنبه ۱۱ مه انتقال گاز به منطقه لوهانسک در شرق کشور قطع می‌شود. حجم انتقال گاز به لوهانسک بالغ بر 32.6 میلیون مترمکعب در روز است و این برابر با یک‌سوم گازی است که اوکراین روزانه به اروپا انتقال می‌دهد.

به گزارش «انرژی امروز» این نهاد اوکراینی می‌افزاید که به دلیل اشغال منطقه توسط روسیه امکان انتقال گاز از سوخرانیوکا به دیگر ایستگاه‌های تقسیم وجود ندارد.

شرکت عظیم روسی گازپروم که آخرین بار ۱۰۰ میلیون مترمکعب در روز از طریق اوکراین به اروپا صادر می‌کرد، این ادعا را رد می‌کند.

حداکثر ظرفیت اوکراین برای انتقال گاز به اروپا ۱۰۹ میلیون مترمکعب در روز بوده است. مسیر اصلی انتقال گاز روسیه به اروپا خط لوله دریای بالتیک موسوم به نورداستریم۱ است.

بربوک در اوکراین: تلاش برای استقلال کامل از انرژی روسیه

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان روز سه‌شنبه ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) در کنفرانس خبری در کی‌یف گفت، آلمان قصد دارد در آینده به طور کامل از وابستگی انرژی به روسیه «تجاوزگر» خارج شود: «به همین دلیل با پیگیری تمام وابستگی خود به انرژی روسیه را به صفر خواهیم رساند، آن هم برای همیشه.»

بربوک در کنفرانس مشترک خبری با همتای اوکراینی خود دمیترو کولبا اظهار داشت که آلمان تاکنون بیش از هر چیز به واردات گاز از روسیه وابسته بوده است، اما روسیه «تجاوزگری» است که به هیچ قاعده‌ای پایبند نیست و دست به جنایات جنگی زده است.

او تأکید کرد که بدون هماهنگی با اوکراین هیچ توافقی با روسیه صورت نخواهد گرفت.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن