اکسیدنتال آماده هدف انتشارات خالص صفر می شود

غول نفتی آمریکایی اکسیدنتال اعلام کرده است که به دنبال هدف انتشارات خالص صفر برای گازهای گلخانه‌ای است.

به گزارش «انرژی امروز» شرکت اکسیدنتال پترولیوم روز سه شنبه بیانیه‌ای منتشر کرده و خود را در جمع غول های نفتی قرار داده است که قصد دارند مشکلات مربوط به تغییرات اقلیم را جزو نگرانی‌های خود قرار دهند.

بر همین اساس و به نقل از رویترز این شرکت اعلام کرده است که تا سال 2040 انتشارات گازهای گلخانه‌ای را از عملیات‌های نفتی خود به صفر خالص خواهد رساند. این شرکت در حال حاضر آخرین شرکتی است که چنین اهدافی برای خود تعریف کرده است.

تولید کنندگان نفت و گاز از سوی سهامداران خود تحت فشار هستند، چون آنها می‌خواند صنعتی که بر آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند پاک‌تر باشد و درنتیجه اهداف انتشاراتی جدیدی برای خود تعریف کرده‌اند. این اهداف در زمانی تعریف می‌شود که شیوع پاندمی کرونا تولیدات این شرکت ها را با کاهش بزرگی مواجه کرده است.

اکسیدنتال می‌گوید که تا انتهای ماه نوامبر جزئیات اهداف انتشارات خالص صفر را منتشر خواهد کرد.

پیش از این اکسیدنتال از اجرای پروژه ای بزرگ در زمینه جذب مستقیم کربن از اتمسفر خبر داده بود.

کربن جذب شده از حوزه نفتی پرمیان را می‌توان در زیر زمین ذخیره کرد و یا برای افزایش فشار در میادین نفتی و تسریع فرایند تولید به کار گرفت.

این پروژه هزینه بازیافت نفت اکسیدنتال را کاهش می‌دهد و ردپای کربن شرکت را نیز کاهش می‌دهد.

رویال داچ شل هم جزو غول های اروپایی است که برای سال 2050 برنامه کاهش انتشارات دارد. بریتیش پترولیوم هم قرار است ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر خود را تا سال 2030 به 20 برابر برساند و تولید نفت خود را تا 40 درصد کاهش دهد.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن