ایندین اویل: فعلا قیمت نفت بالاتر از 100 دلار خواهد بود

مدیر امور مالی شرکت دولتی نفت هند (ایندین اویل) پیش‌بینی کرد قیمت‌های نفت در سال ۲۰۲۲ میلادی همچنان بالای ۱۰۰ دلار برای هر بشکه خواهد بود.

به گزارش رویترز، ساندیپ کومار گوپتا روز جمعه (سوم تیرماه) ضمن سخنرانی در سمیناری صنعتی پیش‌بینی کرد به‌دلیل بحران اوکراین، قیمت‌های نفت در ادامه سال ۲۰۲۲ میلادی بیش از ۱۰۰ دلار به‌ ازای هر بشکه خواهد بود.

وی همچنین پیش‌بینی کرد آسیب اقتصادی ناشی از درگیری‌های نظامی روسیه و اوکراین سبب کاهش شدید رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۲ می‌شود.

هند، سومین واردکننده و مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان، ۸۴ درصد نفت مورد نیاز خود را با واردات تأمین می‌کند و بیش از ۶۰ درصد این واردات از کشورهای خاورمیانه است که نفت خود را ارزان‌تر از کشورهای غربی می‌فروشند.

این کشور که از افزایش قیمت‌های نفت آسیب بسیاری دیده است، از تولیدکنندگان ائتلاف اوپک‌پلاس خواسته بود توافقنامه کاهش تولید خود را تسهیل و به احیای اقتصاد جهان کمک کنند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن