بازارهای کلیدی آسیا در فوریه از آرامکو تامین می‌شوند

سعودی آرامکو اعلام کرد که در ماه فوریه همه نفت مورد نیاز بیشتر مشتریان آسیایی خود را تأمین می‌کند.

به گزارش رویترز، برخی منابع روز سه‌شنبه (۲۱ دی‌ماه) اعلام کردند که شرکت سعودی آرامکو به حداقل پنج خریدار خود در آسیا اطلاع داده است که در ماه فوریه حجم کامل نفت مورد نیاز آنها را تأمین می‌کند.

این تخصیص‌ها پس از آن انجام شد که عربستان قیمت‌های رسمی فروش (OSP) خود برای همه انواع نفت خام فروخته‌شده به بازارهای کلیدی آسیا در ماه فوریه را کاهش داد و قیمت را به کمترین رقم در سه ماه اخیر رساند.

A view shows branded oil tanks at Saudi Aramco oil facility in Abqaiq, Saudi Arabia October 12, 2019. REUTERS

بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان از زمانی که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) کاهش عرضه خود را از ماه اوت تسهیل کردند، عرضه نفت به مصرف‌کننده اصلی خود را ثابت نگه داشته است.

اوپک‌پلاس اوایل این ماه تصمیم گرفت که به افزایش تدریجی ماهانه تولید به مقدار ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه فوریه هم ادامه دهد.

بر اساس داده‌های موسسه جودی (JODI)، صادرات نفت خام عربستان در ماه اکتبر برای ششمین ماه پیاپی افزایش یافت و به ۶ میلیون و ۸۳۳ هزار بشکه در روز رسید که بالاترین رقم از آوریل ۲۰۲۰ است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن