بایدن: هنوز زمان ترک مذاکرات وین نرسیده است

رییس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی به مناسبت سالگرد شروع کارش در این مقام گفت: «هنوز زمان آن نرسیده که مذاکرات بازگشت به توافق اتمی سال ۲۰۱۵ را ترک کنیم.»

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب ۱۹ ژانویه به مناسبت اولین سالگرد شروع کارش در این مقام در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید شرکت کرد.

بایدن درباره مذاکرات بازگشت به برجام که در وین در حال انجام است، گفت: «هنوز زمان ترک این مذاکرات نرسیده است.» او تاکید کرد پیشرفت‌هایی در این مذاکرات حاصل شده است و گفت: «گروه پنج به علاوه یک با هم توافق دارند اما باید صبر کرد و دید چه پیش می‌آید.»

مذاکرات بازگشت به توافق اتمی برجام میان ایران و چهار کشور آلمان، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین و با حضور غیرمستقیم آمریکا از فروردین ماه آغاز شده و هشتمین دور آن در حال حاضر در وین در حال برگزاری است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته گفت تنها چند هفته برای نجات توافق اتمی فرصت باقی مانده و تاکید کرد در صورت شکست مذاکرات، ایالات متحده برای سایر گزینه‌ها آماده است.

هدف مذاکرات وین بازگشت جمهوری اسلامی به تعهدات برجامی‌اش است که در پی خروج یک طرفه دولت ترامپ از این توافق، آنها را گام به گام لغو کرده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن