بدترین عملکرد 30 ساله شورون ثبت شد

تعدیل 6 هزار نیرو در شورون برابر با 13 درصد نیروی کار

شورون، با اعلام بدترین خسارت مالی سه ماهه خود در دست کم سه دهه گذشته از تعدیل 6 هزار نیرو برابر با 13 درصد نیروی کار خود خبر داد.

شورون، غول نفتی ایالات متحده، بدترین خسارت مالی سه ماهه خود در دست کم سه دهه گذشته را اعلام کرد و هشدار داد که شیوع ویروس کرونا خسارات فاجعه باری بر درآمد شرکت های نفتی به جا خواهد گذاشت.

به گزارش «انرژی امروز» از بلومبرگ، غول نفتی شورون، با کنار گذاشتن کامل ارزش دارایی های خود در ونزوئلا به قیمت 2.6 میلیارد دلار، به دلیل تحریم های ایالات متحده، 1.8 میلیارد دلار دیگر را نیز به دلیل کاهش قیمت نفت از دارایی های خود کاهش داد.

حتی اگر دیگر موارد را درنظر نگیریم ضرر 3 میلیارد دلاری شورون، بیش از متوسط تخمین بلومبرگ و بدترین وضعیت شرکت از 1989 بوده است.

از سویی با کاهش تقاضای سوخت، شورون هم از طرف میادین نفتی خود دچار خسارت شده است هم در بخش مجتمع های پالایشی. بلومبرگ می گوید سهام این شرکت در معاملات قبل از شروع بازار 3 درصد افت داشت.

شورون روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: درحالی که تقاضا و قیمت نفت نشانه هایی از بهبود را نشان می دهند، نمی توان انتظار داشت که این دو به وضعیت پیش از شیوع کرونا بازگردند، نتایج مالی شرکت در سه ماهه سوم سال 2020 هم رو به کاهش خواهد داشت.

به غیر از کاهش قیمت نفت و موضوع ونزوئلا، شورون 6 هزار شغل یعنی برابر با 13 درصد کل نیروی کاری خود را تعدیل می کند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن