برنامه‌ریزی دولت برای افزایش ۲۰۸ درصدی ظرفیت تولید برق تجدیدپذیر

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است که با اختصاص منابع لازم در سال آینده میزان تولید برق تجدیدپذیر از ۹۲۵ مگاوات به یک هزار و ۹۲۵ مگاوات افزایش می‌یابد.

به گزارش «انرژی امروز» سازمان برنامه و بودجه می‌گوید بی‌عملی و عدم اجرای برنامه‌های دقیق در دولت قبل موجب خاموشی‌های گسترده در تابستان شد؛ دولت سیزدهم برای حل مرحله‌ای مشکل تولید انرژی برنامه دقیقی تدوین کرده و در لایحه بودجه ۱۴۰۱ هم منابع خوبی به این بخش اختصاص پیداکرده است.

بر اساس همین گزارش، در لایحه سال آینده میزان منابع صنعت برق افزایش قابل‌توجهی دارد و در لایحه احکام مختلفی برای جذب منابع ازجمله انتشار اوراق مالی، فاینانس خارجی، فروش اوراق و منابع داخلی بودجه دیده ‌شده است.

به این ترتیب با اختصاص منابع لازم در سال آینده میزان تولید برق تجدیدپذیر از ۹۲۵ مگاوات به یک هزار و ۹۲۵ مگاوات افزایش می‌یابد، همچنین ۵۰۰ مگاوات هم از محل ارتقاء راندمان نیروگاه‌ها به شبکه برق تزریق خواهد شد.

با رشد منابع مالی صنعت برق در بودجه ۱۴۰۱ ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق کشور سال آینده با ۴ هزار مگاوات افزایش به ۹۲ هزار و ۲۰۱ مگاوات خواهد رسید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن