برنامه‌ انرژی پاک بایدن، راه حل پایان دادن به بیکاری در صنعت انرژی

کارکنان صنایع انرژی هسته‌ای و انرژی‌های فسیلی دستمزدهای بالاتری دارند

بنا به گزارش مقامات دولت آمریکا که روز دوشنبه ارائه شد، سال گذشته ۱۰ درصد کارکنان صنعت انرژی آمریکا به دلیل اثرات ناشی از پاندمی ویروس کووید ۱۹ شغل خود را از دست دادند. به عقیده‌ی آنها برنامه‌های انرژی پاک بایدن در احیای این صنعت حیاتی است.

به گزارش «انرژی امروز» از خبرگزاری رویترز، به علت بحران بهداشت جهانی، نیاز به سوخت در نقل و انتقالات کاهش یافت و پروژه‌های جدید به تعویق افتاد. بر اساس گزارش سالیانه‌ی اشتغال انرژی ایالات متحده، در سال ۲۰۲۰ به همین دلیل صنایع انرژی آمریکا ۸۴۰ هزار شغل، از انرژیهای فسیلی گرفته تا انرژی خورشیدی، از دست داد.

بنا بر همین گزارش بیشترین بیکاری در صنعت سوخت‌های نفتی و گاز طبیعی با حدود ۱۸۶ هزار شغل، حدود ۲۱٪ نیروی کارشان، بود. اشتغال در صنعت انرژی بادی یکی از تنها بخشهایی بود که حدود ۱.۸٪ رشد پیدا کرد.

دولت بایدن در بسته‌ی زیرساخت‌های گسترده‌ای که به کنگره ارائه داده روی چندین طرح ابداعی برای تقویت صنایع انرژی‌های پاک تأکید می‌کند. با این استدلال که با دور شدن از انرژی‌های فسیلی می‌توانند میلیون‌ها شغل پردرآمد ایجاد کنند و در آن واحد با مشکلات ناشی از تغییرات اقلیمی مقابله کنند.

جنیفر گرنهلم، وزیر انرژی، روز دوشنبه گفت برنامه‌ی بایدن فرصتی برای احیای صنعت انرژی و در عین حال افزایش دستمزدها، نمایندگان اتحادیه‌ها و همچنین افزایش گوناگونی فرهنگی، نژادی و جنسیتی در کارکنان صنعت انرژی است.

گرنهلم در گزارشی که به صورت آنلاین ارائه کرد گفت: «در حالی که باید برای قدرتمندتر کردن بخش انرژی همه‌ی سعی‌مان را بکنیم، باید تلاش کنیم که این صنعت بیشتر شبیه به آمریکا و مردم‌مان باشد. در ضمن باید مطمئن شویم حقوق‌ها و مزایا در این شغلهای انرژی پاک کافی و قابلیت گردانندن یک خانواده را داشته باشد و همه‌ی کارکنان از فواید عضویت در اتحادیه‌ها بهره‌مند باشند.»

طبق همین گزارش به نظر می‌رسد شغل‌های موجود در انرژی‌های بادی و خورشیدی به نسبت صنعت زغال‌سنگ، گاز طبیعی و انرژی هسته‌ای به احتمال کم‌تری به اتحادیه‌ها بپیوندند. در حالت کلی هم صنعت انرژی در مقایسه با دیگر صنایع تعداد کمتری از زنان و رنگین پوستان را استخدام می‌کند.

طبق گزارش دیگری که همین گروه اوایل امسال منتشر کرد، کارکنان صنایع انرژی هسته‌ای و انرژی‌های فسیلی دستمزدهای بالاتری به نسبت انرژی‌های تجدیدپذیر دارند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن