بریتانیا: قیمت بالای گاز تا دو سال آینده ادامه خواهد داشت

شرکت گاز بریتانیا می‌گوید قیمت گاز طبیعی تا دو سال آینده بالا خواهد بود و بنابراین دولت‌ها باید به کمک مشترکان فقیرتری بشتابند که توان پرداخت هزینه های خود را ندارند.

به گزارش «انرژی امروز» از رویترز، با افزایش قیمت گاز هزینه های گرمایشی در اروپا حتی تا 50 درصد هم افزایش یافته است. افزایش قیمت گاز باعث شد که در سال 2021 هزینه برق هم افزایش یابد و در نتیجه تورم بالا رفت.

حالا کریس اوشی، مدیر اجرایی شرکت سنتریکا (Centrica) به بی بی سی گفته است که تا 18 ماه آینده قیمت گاز باز هم بالا خواهد بود.

او معتقد است امیدواری به این که افزایش 50 درصدی هزینه‌های انرژی و رسیدن آن به 2 هزار پوند در سال کوتاه مدت خواهد بود اشتباه است.

در سال 1986 سیستم عرضه گاز در بریتانیا پس از یک سری مقررات زدایی خصوصی سازی شد، و حالا مشتریان گاز در بریتانیا با تعداد بسیاری از شرکت های گاز مواجه هستند که هر کدام در صدد عرضه و فروش گاز به خانواده ها هستند.

بسیاری از این شرکت‌ها بعدها ورشکسته شدند چون گرفتار قیمت گذاری دولتی که شرکت ها را در زمینه مقدار هزینه‌ای که از مشتریان می‌گرفتند محدود می‌کرد شدند و نیز گرفتار قیمت عمده فروشی گاز هم بودند.

اوشی معتقد است که حالا که دنیا دارد به سمت کنار گذاشتن زغال سنگ می‌رود گاز طبیعی به اندازه کافی وجود ندارد.

او می گوید می توان 5 درصد مالیات ارزش افزوده را از بخش انرژی حذف کرد و نیز مالیات های سبز را نیز از قبض های انرژی برداشت تا مردم فقیرتر قادر به پرداخت هزینه های خود باشند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن