بریتیش پترولیوم عمان را به هاب انرژی‌های تجدیدپذیر تبدیل می‌کند

غول نفت و گاز بریتیش پترولیوم و کشور عمان قراردادی را برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و هیدروژن و نیز همکاری های استراتژک امضا کرده‌اند.

به گزارش «انرژی امروز» از ورلد اویل، غول نفت و گاز بریتیش پترولیوم و وزیر انرژی و معادن عمان توافقنامه چارچوب همکاری های استراتژیک و موافقتنامه جمع آوری داده های انرژی های تجدیدپذیر را امضا کردند.

بر اساس این توافقنامه‌ها تا سال 2030 همکاری هایی در جهت دستیابی به انرژی های تجدیدپذیر و توسعه هیدروژن در کلاس جهانی در عمان با بریتیش پترولیوم انجام خواهد شد.

بر اساس بندی از این توافق، قرار است بریتیش پترولیوم در مساحتی برابر با هشت هزار کیلومتر مربع که 5 برابر بزرگتر از شهر لندن است، داده های مربوط به انرژی های بادی و خورشیدی را جمع آوری کند.

ارزیابی داده های حاصل به دولت عمان کمک خواهد کرد تا به توسعه انرژی های تجدیدپذیر و تبدیل شدن به هاب انرژی تجدیدپذیر کمک خواهد کرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن