پروژه های انرژی

بزرگترین پروژه کاهش فلر رویال داچ شل در عراق

عراق از یک وارد کننده LPG به صادر کننده آن تبدیل شد

شرکت گاز بصره یک شرکت سرمایه گذاری مشترک بین دولت عراق، شرکت رویال داچ شل و شرکت میتسوبیشی که برای استقلال انرژی عراق تشکیل شد  و در زمینه منابع گاز طبیعی سرمایه گذاری می کند.

به گزارش «انرژی امروز»  شرکت گاز بصره BGC یکی از بزرگ ترین پروژه های کاهش فلر در جهان را به اجرا درآورده است. این پروژه عراق را از یک وارد کننده LPG به صادر کننده آن تبدیل کرد.

شرکت گاز بصره در BGC، در سال 2013 با شراکت 51 درصدی شرکت گاز جنوب عراق، 44 درصدی رویال داچ شل و 5 درصدی میتسوبیشی تشکیل شد.

این شرکت به عنوان اصلی ترین هاب فراوری گاز در عراق، در جهت استقلال انرژی عراق و متنوع سازی سبد صادراتی این کشور کار می کند و فلرهای گازی از سه میدان بزرگ نفتی این منطقه، رومیله، قوران غربی و زوبیر را جمع آوری می کند.

در دسامبر سال 2018، شرکت گاز بصره به پیک تولید 1035 میلیون فوت مکعب استاندارد در روز دست یافت که در تاریخ عراق بی نظیر بود. این میزان گاز برای تولید 3.5 گیگاوات برق برای برق رسانی به 3 میلیون خانوار کافی است.

شرکت گاز بصره 70 درصد از LPG مورد نیاز عراق را تامین کرده و اگر با تولید بالاترین ظرفیت خود توانست در سال 2017 عراق را به عنوان صادر کننده LPG در دنیا مطرح کرد.

در فوریه سال 2019، شرکت گاز بصره و سیتی بانک اولین قرارداد مالی خود را امضا کردند تا این شرکت عراقی توانست سرمایه گذاری خارجی را جذب کند.

حال BGC بزرگ ترین پروژه کاهش فلر در دنیاست.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن