تامین برق پایدار منطقه عملیاتی سراجه قم

اجرای پروژه برق رسانی با هدف نگهداشت توان تولید گاز منطقه

برق رسانی ۲۰ کیلوولت از پست ۶۳.۲۰ کیلوولت مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم جهت تامین برق مورد نیاز این منطقه به میزان ۵۰۰ کیلو وات به بهره برداری رسید.

مهندس سید محمد حسن سلیمانی رئیس منطقه سراجه قم از مناطق عملیاتی تحت پوشش شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در رابطه با اهمیت اجرای این پست اختصاصی برق اظهار داشت: در سالهای گذشته برق مورد نیاز منطقه عملیاتی سراجه قم از طریق خطوط شبکه توزیع روستایی به طول ۳۵ کیلومتر از شهر قنوات استان قم تغذیه می شده که به علت ناپایداری، قطع مکرر و افت ولتاژ ناشی از مصارف متعدد که در طول شبکه توزیع گسترده بوده، به شدت قابلیت بهره برداری و اطمینان شبکه را کاهش داده و از سوی دیگر باعث ایجاد وقفه های عملیاتی منجر به کاهش تولید می شده است.

مهندس سلیمانی افزود: پروژه برق رسانی با هدف نگهداشت توان تولید گاز منطقه عملیاتی سراجه قم با تمهیدات فنی صورت گرفته و صرف حداقل هزینه در مدت کمتر از دوماه اجرا و از طریق پست اختصاصی ۶۳.۲۰ کیلوولت شهید فهمیده ذخیره سازی گاز طبیعی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش «انرژی امروز» از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس سلیمانی درباره میزان تزریق گاز به مخزن سراجه از ابتدای سال جاری تصریح کرد : از تاریخ ۱۲ فروردین ماه تا کنون در مجموع ۳۴۰ میلیون متر مکعب گاز تزریق شده است و این روند تا تحقق برنامه به میزان تزریق ۹۰۰ میلیون متر مکعب در هشت ماه گرم سال و باز تولید ۸۹۲ میلیون متر مکعب در چهار ماه سرد سال ادامه خواهد یافت .

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن