تاکید دبیرکل اوپک بر تداوم سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز

دبیرکل اوپک تأکید کرد که تداوم سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز برای برآورده‌ کردن نیازهای روزافزون انرژی ضروری است.

به گزارش «انرژی امروز» از شانا به نقل از نشنال نیوز، محمد سانوسی بارکیندو روز پنجشنبه (۲۹ مهرماه) تأکید کرد که تداوم سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز برای برآورده کردن نیازهای روزافزون جهان به انرژی ضروری است.

وی در یک کارگاه آموزشی که توسط آژانس بین‌المللی انرژی، مجمع بین‌المللی انرژی و سازمان کشورهای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برگزار شد، گفت: نفت و گاز همچنان نقش مهمی در تأمین انرژی جهان در میان‌مدت تا بلندمدت خواهد داشت و برآورده کردن نیازهای روزافزون انرژی به روند مداوم سرمایه‌گذاری در این صنعت بستگی دارد.

دبیرکل اوپک افزود: سرمایه‌گذاری همچنین برای پیشرفت نوآوری و فناوری که در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مؤثر خواهند بود، ضروری است.

بارکیندو به همراه جوزف مک مونیگل، دبیرکل مجمع بین‌المللی انرژی و کیسوکه ساراموری، مدیر دفتر بازارهای انرژی و امنیت آژانس بین‌المللی انرژی ریاست این کارگاه مجازی را به‌طور مشترک به‌عهده داشتند.

بارکیندو تصریح کرد: در هفته‌ها و ماه‌های آینده باید شاهد چنین همکاری‌های نزدیکی باشیم، زیرا این صنعت همچنان تلاش می‌کند با تغییرات اساسی که اکنون در حال وقوع است، منطبق شود.

ساراموری گفت: کمی بیش از یک هفته تا کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (COP26) در گلاسکو باقی مانده است و سرمایه‌گذاری از مسائل تعیین‌کننده برای این صنعت در سال‌های آینده خواهد بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن