تبدیل زباله‌های پلاستیکی به مواد شیمیایی در سنگاپور توسط رویال داچ شل

غول نفت و گاز رویال داچ شل هلند روز سه‌شنبه از برنامه خود برای ساخت یک واحد پیرولیز نفت دریک مجتمع پتروشیمی در سنگاپور با هدف تبدیل زباله های پلاستیکی به خوراک شیمایی خبر داد.

به گزارش «انرژی امروز» از رویترز، این برنامه بخشی از هدف گذاری این شرکت برای گذار از نفت و گاز به انرژی های تجدیدپذیر و کم کربن است.

از دیگر برنامه های رویال داچ شل ایجاد یک هاب منطقه ای جذب و ذخیره سازی کربن (CCS) و یک واحد تولید بیوسوخت ها به ظرفیت تولید سالانه 550 هزار تن در سایت ساخت و تولید 60 ساله پولائو بوکوم است که یکی از 5 پارک انرژی و مواد شیمیایی متعلق به رویال داچ شل است.

این پروژه بخشی از برنامه رویال داچ شل در سنگاپور برای کاهش نیمی از انتشارات خود نسبت به سطح سال 2016 تا سال 2030 است.

A general view of Shell’s Pulau Bukom petrochemical complex in Singapore July 15, 2019. REUTERS

شرکت های تولید کننده انرژی و سوخت های فسیلی از سوی سرمایه گذاران، فعالین محیط زیست و دولت ها تحت فشار هستند تا سوخت های فسیلی خود را کنار گذارند و بر انرژی های سبز و تجدیدپذیر سرمایه گذاری کنند.

شل متعهد شده است تا سال 2030 انتشارات تمامی عملیات های نفتی خود را در سراسر دنیا به نصف کاهش دهد و تا سال 2035 رد پای کربن خود را 45 درصد کاهش دهد.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن