تردیدهای دولت آلمان در مورد اوکراین در نشست سران اتحادیه اروپا

محافل دولت آلمان به رویترز گفته‌اند در نشست ویژه آتی سران اتحادیه اروپا، کاندیداتوری اوکراین، طرح بازسازی این کشور و تحریم نفتی روسیه مورد تردید است.

محافل دولت آلمان می‌گویند در نشست سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا، تصویب ششمین بسته تحریمی علیه روسیه فعلا در دستور کار نیست. هنوز برخی کشورهای اتحادیه اروپا، به ویژه مجارستان، برای تصویب این بسته تحریمی که شامل تحریم نفتی روسیه می‌شود، مقاومت از خود به خرج می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این محافل اما ابراز امیدواری کرده‌اند که این بسته تحریمی به زودی به تصویب برسد.

محافل دولتی آلمان می‌افزایند در این نشست سران، در مورد کاندیداتوری اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا نیز تصمیمی اتخاذ نخواهد شد. پیش از این تصمیم، نخست باید کمیسیون اتحادیه اروپا موقعیت کاندیداتوری اوکراین را به نشست سران اتحادیه اروپا توصیه کند و چنین توصیه‌ای هنوز ارائه نشده است.

رویترز به نقل از محافل دولت آلمان می‌افزاید که دولت آلمان نسبت به پیشنهادهای کمیسیون اتحادیه اروپا در مورد تأمین مالی بازسازی اوکراین از محل گرفتن اعتبارات مالی و مقروض ساختن مشترک در سطح اتحادیه، به دیده تردید می‌نگرد. این محافل می‌افزایند که یک ساختار تأمین مالی همانند صندوق کرونا قابل تصور نیست، زیرا بحران کرونا مسئله‌ای یک باره بوده است.

محافل حکومتی آلمان می‌گویند، هنوز زود است بتوان درباره تأمین مالی بازسازی اوکراین صحبت کرد، زیرا جنگ همچنان ادامه دارد و ابعاد نیازهای اوکراین هنوز مشخص نیست. از سوی دیگر این امیدواری وجود دارد که کشورهای بین‌المللی بسیاری در بازسازی اوکراین سهیم شوند اما مسلم است که اتحادیه اروپا سهم بزرگی از هزینه‌ها را برعهده خواهد گرفت.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن