تعرفه‌ 15درصدی هند بر واردات محصولات پتروشیمی

حمایت از تولیدکنندگان داخلی در شرایط شیوع ویروس کرونا

هند برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در شرایط شیوع ویروس کرونا برای واردات محصولات پتروشیمی به این کشور 15 درصد تعرفه با عنوان «تعرفه کووید» وضع کرد.

به گزارش آی‌سی‌آی‌اس، هند به‌منظور حمایت از صنایع داخلی این کشور در شرایطی که با آثار منفی ناشی از شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، در سال ملی جاری که پایان آن مارس سال 2021 میلادی است، 15 درصد تعرفه بر واردات محصولات پتروشیمی و شیمیایی با عنوان «تعرفه کووید» وضع می‌کند.

مصرف‌کنندگان محصولات پایین دستی با وضع «تعرفه کووید» که قرار است از 20 ماه مه سال جاری میلادی به مدت 11 ماه تا مارس 2021 میلادی پابرجا باشد مخالف هستند، زیرا معتقدند این شرایط سبب افزایش هزینه‌های تولید آنها می‌شود.

بخش‌های صنعتی به‌تدریج و آرام آرام در حال ازسرگیری فعالیت‌های خود هستند، در حالی که قرار است دوران قرنطینه در این کشور آسیایی پیش از بیش از دو ماه در ماه ژوئن پایان یابد.

مقام‌های دولتی هند اعلام کردند: اداره بخش پتروشیمی و شیمیایی همچنان در حال مشورت برای اجرای طر تعرفه‌گذاری بر محصولات شیمیایی و پتروشیمی وارداتی به هند است.

دولت پیش از این در اوایل ماه آوریل بحث تعرفه‌گذاری بر محصولات پتروشمی و شیمیایی وارداتی را مطرح کرد اما در آن زمان مخالفت‌های تولیدکنندگان بخش‌های پایین دستی پتروشیمی به شدت اکنون نبود.

یک عضو اتحادیه تولیدکنندگان صنایع پلاستیک هند گفت: نمایندگان دولت به ما قول داده‌اند که وضع موجود را حفظ می‌کنند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن