توسعه و بهره برداری از فناوری راکتور هسته ای

نویسنده:

Salah Ud-Din Khan, Alexander V. Nakhabov

درباره کتاب:

توسعه و بهره برداری از فناوری راکتور هسته ای ، تئوری و اصول رایج ترین سیستم های راکتور هسته ای پیشرفته را ارائه می دهد و زمینه ای برای ارزش و استفاده از انرژی هسته ای در برنامه های مختلفی در داخل و خارج از یک محیط هسته ای سنتی فراهم می کند. در حالی که کشورها در سراسر جهان برنامه های خود را برای آینده انرژی پایدار تحقق می بخشند ، نیاز به طراحی راکتور هسته ای نوآورانه در حال افزایش است ، و این کتاب درک عمیقی از چگونگی کمک این فناوری ها به هدف یک منطقه برای انرژی پاک و قابل اعتماد ارائه می دهد.

دکترخان و دکتر نخابوف در کنار تیم همتایان متخصص خود ، درمورد موضوعات مهم مختلفی از جمله چرخه سوخت هسته ای ، جداشدن گیاهان و سیستم های انرژی هیبریدی بحث می کنند ، ضمن اینکه انواع مختلفی از قبیل نمک زدایی هسته ای ، تولید هیدروژن و تولید رادیوایزوتوپ را مورد توجه قرار می دهند. دانش به دست آمده خواننده را قادر می سازد تا تحقیقات بیشتری را در دانشگاه و صنعت انجام دهد و جدیدترین طراحی ، توسعه ، ادغام ، ایمنی و راهنمایی های اقتصادی را برای کار و تحقیق خود به کار گیرد.

  • اصول راکتور را با نگاهی مدرن به روندهای در حال تحول در طراحی راکتورهای پیشرفته و کاربرد آنها در استفاده هسته ای و غیر هسته ای ترکیب می کند
  • آخرین تحقیق و کاربردهای سیستمهای ترکیبی که فناوری هسته ای را با فناوریهای تجدیدپذیر انرژی جمع و تجزیه و تحلیل می کند
  • برنامه های کاربردی ، عوامل اقتصادی و تجزیه و تحلیل عوامل پایداری در یک منبع جامع را ارائه می دهد

سال انتشار:

ژوئن 2020

قیمت:

260 دلار

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن