تولید بیش از یک میلیارد و 400 میلیون کیلووات‌ساعت انرژی در نیروگاه بندرعباس

معاون بهره برداری شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: انرژی تولیدی نیروگاه بندرعباس در سه ماه اول سال 1401 از مرز یک میلیارد و 416 میلیون و 930 هزار کیلووات‌ساعت گذشت.

به گزارش «انرژی امروز» از روابط عمومی نیروگاه بندرعباس، مهدی مرادی با اشاره به مشارکت این نیروگاه در جذب بار راکتیو سلفی جنوب شرق کشور و تصحیح ولتاژ منطقه، اظهار داشت: از این میزان انرژی تولیدی یک میلیارد و 411 میلیون و 610 هزار کیلووات ساعت سهم واحدهای بخار و پنج میلیون و 320 هزار کیلووات ساعت سهم واحدهای گازی بوده است.

معاون بهره برداری نیروگاه بندرعباس خاطرنشان کرد: این نیروگاه درخرداد ‌ماه امسال نیز بالغ بر 679 میلیون و 120 هزار کیلووات‌ساعت انرژی تولید کرده است.

مرادی در پایان افزود: نیروگاه بندرعباس با 4 واحد بخاری و 2 واحد گازی با ظرفیت یک‌هزار و 320 مگاوات به عنوان بزرگترین نیروگاه جنوب شرق کشور، نقش بسزایی در پایداری شبکه برق سراسری و تامین برق استان دارد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن