تولید بیش از 4900 مگاوات ساعت انرژی در نیروگاه خورشیدی کوشک یزد

مجموع ظرفیت نصب‌شده نیروگاه‌های یزد به 81.5 مگاوات رسیده است

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد، از تولید بیش از 4900 مگاوات انرژی برق در نیروگاه خورشیدی کوشک استان یزد در مدت سه ماه خبر داد.

به گزارش «انرژی امروز» از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، ابوالفضل اسدی سازگاری با محیط زیست، صرفه‌جویی در مصرف آب و سوخت‌های فسیلی در زمان تولید برق را از مزایای تولید برق در نیروگاه‌های خورشیدی عنوان کرد و با اشاره به بهره برداری از نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی کوشک در ابتدای تیرماه سال جاری افزود: آغاز احداث تا بهره‌برداری از نیروگاه مذکور کمتر از ده ماه به طول انجامید که این میزان یک رکورد در صنعت برق کشور به شمار می‌رود.

اسدی با اشاره به اینکه با احداث و بهره برداری از این نیروگاه، تعداد نیروگاه‌های خوشیدی استان به 10 عدد و مجموع ظرفیت نصب‌شده این نیروگاه‌ها به 81.5 مگاوات رسیده است، خاطرنشان کرد: هزینه صرف شده برای احداث این نیروگاه، 1650 میلیارد ریال بوده که با سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین شده است.

شایان ذکر است، افزایش تولید انرژی نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی کوشک در تیرماه 1400 به اندازه مصرف 6 هزار خانوار مسکونی است و کاهش تلفات شبکه، بهبود پارامتر‌های شبکه برق استان و کاهش انتشار گاز‌های آلاینده از نتایج مثبت بهره برداری از این نیروگاه بوده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن