تولید یک محصول فناورانه برای کاهش آلودگی‌ خودروها

خودروها سهم زیادی در آلوده کردن محیط شهری، تخریب محیط زیست و به مخاطره افتادن سلامت انسان‌ها دارند.

آلایندگی‌هایی که در اثر سوخت و ساز بنزین ایجاد می شود و هوای شهرهای بزرگ را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. این آلایندگی‌ها با استفاده از کاتالیست‌های کاهنده آلودگی هوا که در اگزوز خودرو تعبیه می شوند کمتر می شود تا شاید استفاده از آنها بتواند بخشی از آلودگی‌های محیطی را کاهش دهد.

شرکت پرتوفرازان آویژه کیمیا با کمک نانوفناوری اقدام به تولید این محصول فناورانه کرده و آن را در اختیار صنعت خودرو قرار داده است. این شرکت، مجهز به مرکز انجام انواع آزمایشات مربوط به محصولات کاتالیستی شامل تجهیزات تست بر اساس استانداردهای بین المللی است.

استفاده روزافزون خودروها در سراسر دنیا با افزایش جمعیت رابطه مستقیم دارد؛ بنابراین در شهرهای شلوغ و پرجمعیت، تردد خودروها زیاد و به تبع آن آلودگی ها هم بیشتر است. به همین دلیل سلامتی افراد شاغل در این محیط های آلوده در خطر است و پیامدهای آن غیر قابل جبران است. اما یکی از روش های کاهش این آلودگی‌ها استفاده از کاتالیست های اگزوز خودرو است که تاثیر خوبی در کاهش آلایندگی ها دارد.

به گزارش «انرژی امروز» از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ مبدل کاتالیستی وسیله ای است که با ایجاد بستر کاتالیستی و واکنش اکسایش-کاهش، گازها و آلاینده‌های سمی موجد در گاز اگزوز را به آلاینده های کمتر سمی تبدیل می‌کند. این محصول با حمایت ستاد نانو فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روانه بازار خودروی کشور شده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن