حفارینفتنفت شیل

ثبت 40.18 دلار در هر بشکه برای نفت برنت

قیمت نفت باز هم کاهش یافت

روز دوشنبه و با ادامه افزایش شیوع بیماری کرونا در دنیا و احتمال بازگشت قرنطینه های مقطعی، قیمت نفت باز هم کاهش یافت.

به گزارش «انرژی امروز» از رویترز ادامه کاهش قیمت نفت به تبع شیوع موج دوم کرونا ویروس در دنیا نگرانی ها در خصوص بهبود وضعیت اقتصادی کشورها را بیشتر کرده است.

قیمت نفت برنت امروز با کاهش 84 سنتی، حدود 2 درصد، به 40.18 دلار در هر بشکه رسید و قیمت نفت خام ایالات متحده هم شاهد کاهش 72 سنتی، 1.8 درصدی، و رسیدن به قیمت 37.77 دلار در هر بشکه بود.

JBC انرژی می گوید «تمامی کشورها به دلیل بازگشت احتمالی قرنطینه ها تحت فشار هستند».

امروز تعداد قربانیان کووید 19 به بیش از نیم میلیون نفر رسید.

متخصصین بهداشت نسبت به افزایش شمار مبتلایان این بیماری در کشورهایی نظیر ایالات متحده، هند و برزیل و نیز شیوع مجدد آن در بخش هایی از آسیا هشدار دادند.

از طرفی قیمت نفت تحت تاثیر کاهش پالایش در پالایشگاه های بزرگ دنیا، افزایش ذخایر نفت و افزایش تولید نفت ایالات متحده هم هست.

در حالی که در جولای و با توافق تولید کنندگان بزرگ نفت دنیا برای کاهش بی سابقه 9.7 میلیون بشکه در روز، نفت برنت ماه ژوئن را با سومین افزایش ماهانه به پایان می برد، تقاضا برای نفت هم با برداشته شدن قرنطینه ها در سراسر دنیا رو به بهبود بود.

ادامه کاهش قیمت نفت به تبع شیوع موج دوم کرونا ویروس در دنیا نگرانی ها در خصوص بهبود وضعیت اقتصادی کشورها را بیشتر کرده است

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن