جایزه 13.5 میلیون دلاری آمریکا برای جذب مسقیم دی اکسید کربن از هوا

جذب مستقیم دی اکسید کربن یک فناوری نوظهور است

دولت ایالات متحده 13.5 میلیون دلار (10 میلیون پوند) بودجه برای پروژه هایی با هدف تسریع در جذب دی اکسید کربن به طور مستقیم از هوای محیط اعلام کرده است.

به گزارش «انرژی امروز» از Energy Live News، بودجه در سه سال توسط سه پروژه تحقیقاتی تحت هدایت آزمایشگاه، که بر رویکردهای مهم مختلف برای جذب کربن متمرکز شده اند، تقسیم می شود.

تیمی به سرپرستی وزارت انرژی (DOE) آزمایشگاه ملی اقیانوس آرام شمال غربی اکتشاف رویکردهای الکتروشیمیایی را مورد آزمایش قرار می دهند در حالی که آزمایشگاه ملی آگرون روی روش های فتوشیمیایی تمرکز خواهد کرد.

تیم دیگری به سرپرستی آزمایشگاه لارنس لیورور قصد دارد فرآیندهای تخریب را محدود کند که روشهای فعلی را با استفاده از اشکال جذب شیمیایی محدود می کند.

دکتر کریس فال، مدیر دفتر علوم DOE گفت: جذب مستقیم دی اکسید کربن نوید به عنوان یک فناوری نوظهور با پتانسیل بهبود محیط زیست در حالی که منابع انرژی را از طریق تبدیل دی اکسید کربن به سوخت و سایر مواد شیمیایی گسترش می دهد.

وی همچنین افزود: با استفاده از این فناوری با دوام واقعی، پیشرفت های واقعی در علوم پایه صورت می گیرد و این اقدامات گام های مهمی در جهت رسیدن به این هدف هستند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن