حمله هوایی مرگبار ائتلاف نظامی تحت فرماندهی عربستان به صنعا

یک روز پس از حمله حوثی‌ها به امارات، حمله هوایی ائتلاف نظامی تحت فرماندهی عربستان به صنعا چندین کشته و زخمی بر جای نهاد. نقاطی در اطراف صنعا نیز هدف حمله هوایی واقع شده است. دست‌کم ۲۰ نفر در جریان این حملات کشته شدند.

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، روز سه‌شنبه ۱۸ ژانویه (۲۸ دی) نیروی هوایی ائتلاف نظامی تحت فرماندهی عربستان مناطقی از شهر صنعا را هدف حمله قرار داد. شهر صنعا در کنترل شورشیان حوثی قرار دارد.

گفته می‌شود در جریان این حمله هوایی دست‌کم ۱۴ نفر در یک ساختمان واقع در پایتخت یمن کشته شده‌اند. خبرگزاری رویترز ضمن انتشار خبر این حمله، آن را واکنشی به حملات پهپادی شورشیان حوثی به خاک امارات متحده عربی دانسته است.

باید یادآور شد در حمله پهپادی حوثی‌ها به سه تانکر و فرودگاه بین‌المللی ابوظبی، سه نفر کشته و شش نفر مجروح شده بودند.

رسانه‌های دولتی عربستان اعلام کرده‌اند حمله بامداد سه‌شنبه ۱۸ ژانویه متوجه مواضع و اردوگاه‌های نظامی شورشیان حوثی در صنعا بوده است.

خبرگزاری رویترز حملات هوایی ائتلاف نظامی تحت فرماندهی عربستان به صنعا را مرگبارترین حمله به این شهر از سال ۲۰۱۹ به این سو ارزیابی کرده است.

گفته می‌شود حدود ۱۴ نفر از ساکنان خانه یکی از فرماندهان پیشین ارتش حوثی‌ها در این حمله کشته‌شده‌اند. همین منبع خبری به نقل از یکی از پرسنل کادر پزشکی و همچنین ساکنان این ساختمان گفته است که در جریان این حمله، این فرمانده پیشین همراه با همسرش، پسر ۲۵ ساله‌اش و همچنین چند تن از دیگر اعضای خانواده‌اش کشته شده است.

از سوی دیگر اعلام شده است حمله ائتلاف نظامی تحت فرماندهی عربستان در پیرامون صنعا باعث کشته شدن حدود ۲۰ نفر شده است.

فرستنده تلویزیونی المسیره، وابسته به جنبش انصارالله (حوثی‌ها) تصاویری از خانه‌هایی را پخش کرده که در جریان این حمله آسیب دیده‌اند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن