خاموشی مراكز مجاز رمز ارز در زمان پیک مصرف

با معرفی استخراج‌كنندگان غیرمجاز رمز ارز پاداش بگیرید

سخنگوی صنعت برق با بیان اینكه به منظور تامین برق مشتركان و كمك به جلوگیری از بروز خاموشی، مراكز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز یکم خرداد خاموش می‌شوند، به مشتركان خانگی كه به صورت غیرمجاز به استخراج رمز ارز می‌پردازند هشدار داد.

به گزارش «انرژی امروز» از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مصطفی رجبی مشهدی با اعلام این خبر گفت: هم اكنون مصرف برق مراكز مجاز استخراج رمز ارز به 300 مگاوات می‌رسد كه به منظور حفظ تعادل و پایداری شبكه برق، از امروز در زمان پیک مصرف قطع خواهد شد.

وی اظهار كرد: بر اساس بارهای شناسایی شده و برآوردهای صورت گرفته در مانورهای برگزار شده، در حال حاضر بیش از 2000 مگاوات برق در مراكز غیرمجاز استخراج رمز ارز در كشور مصرف می‌شود كه این مصارف غیرقانونی به دلیل اتصالات نادرست و افزایش نقطه‌ای مصرف برق باعث آسیب دیدگی و حتی سوختن تجهیزات شبكه شده كه خاموشی‌هایی را به دنبال خواهد داشت.

رجبی مشهدی با بیان اینكه مصارف غیرقانونی باعث ایجاد نوسان در شبكه برق می‌شود، از مشتركان خانگی كه از دستگاه ماینر و تجهیزات مربوطه برای استخراج رمز ارز در منزل استفاده می‌كنند خواست كه سریع‌تر نسبت خاموش كردن اقدام کنند.

وی تصریح كرد: در صورت عدم قطع و شناسایی، علاوه بر ضبط تجهیزات تا تعیین تكلیف نهایی، برق منزل این دسته از مشتركان متخلف نیز قطع خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق گفت: هموطنان عزیز به منظور حفظ پایداری شبكه برق و جلوگیری از بروز خاموشی‌ها و افت ولتاژ در شبكه برق كه آسیب آن به خود مردم می‌رسد، می‌توانند هرگونه فعالیت غیرقانونی و استفاده غیرمجاز از شبكه برق را از طریق مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در این سایت بخشی جداگانه برای معرفی مراكز یا افرادی كه به صورت غیرمجاز به استخراج رمز ارز می‌پردازند وجود دارد كه مردم می‌توانند از طریق مراجعه به این بخش، حتی شماره شبای بانكی خود را جهت دریافت پاداش معرفی مركز غیرمجاز، اعلام كنند.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت پاداش به افرادی كه به افشای مراكز استخراج رمز ارز اقدام می‌كنند، پس از بررسی و تایید صحت گزارش ارائه شده، صورت می‌گیرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن