خجسته مهر: پتروشیمی‌ها سرمایه لازم برای توسعه میدان‌های نفت و گاز را دارند

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به این سوال که در حاشیه بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، قراردادی امضا شد که بر اساس آن هلدینگ‌های پتروشیمی وارد توسعه بالادست صنعت نفت با هدف تأمین خوراک شدند. آیا این ظرفیت در پتروشیمی‌ها وجود دارد تا سرمایه لازم برای توسعه میدان‌های نفت و گاز را تأمین کنند؟ گفت: این سرمایه‌گذاری، یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه از سوی هلدینگ‌های پتروشیمی است زیرا در طولانی‌مدت می‌تواند خوراک مورد نیاز را تأمین کند تا پتروشیمی‌ها با ظرفیت کامل به فعالیت بپردازند.

به گزارش «انرژی امروز» محسن خجسته‌مهر گفت: اگر به گفته‌های شرکت‌های پتروشیمی دقت کنیم یکی از شکوه‌های این شرکت‌ها، خالی بودن ظرفیت این واحدها به‌دلیل کمبود خوراک است.

وی ادامه داد: مجموعه هلدینگ‌های پتروشیمی به این باور رسیده‌اند که در سرمایه‌گذاری برای تأمین خوراک موردنیاز در بالادست نفت سهیم شوند، زیرا سرمایه‌گذاری برای تأمین خوراک مورد نیاز واجب‌تر از احداث یک واحد پتروشیمی است که پس از ساخت با کمبود خوراک روبه‌رو شود.

بر اساس گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: این سرمایه‌گذاری، یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه از سوی هلدینگ‌های پتروشیمی است زیرا در طولانی‌مدت می‌تواند خوراک مورد نیاز را تأمین کند تا پتروشیمی‌ها با ظرفیت کامل به فعالیت بپردازند. اکنون مهم‌ترین مؤلفه به‌منظور استمرار فعالیت‌های اقتصادی پتروشیمی‌ها احراز باثبات، پایدار و مطمئن خوراک مورد نیاز است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن