همراه با غول های انرژی

خودروسازی فورد رودرروی قوانین ترامپ

قانون جدید ترامپ 1.5 درصد افزایش بهره وری سوخت تا 2026 را الزامی کرد

شرکت فورد اعلام کرد در چالش علیه قوانین انتشارات وسایل نقلیه دولت ترامپ، بی طرف باقی می ماند.

به گزارش «انرژی امروز» از رویترز، چهار شرکت بزرگ خودروسازی دنیا اعلام کردند در چالش های قانونی درباره تصمیمات دولت ترامپ برای تضعیف قاوانین مربوط به استانداردهای اقتصادی سوخت دوران اوباما بی طرف باقی می مانند.

در ماه مارس دولت ترامپ عقب گرد قانون استانداردهای انتشارات خودروهای ایالات متحده را نهایی کرد. بر اساس قانون جدید 1.5 درصد افزایش بهره وری تا سال 2026 الزامی است. این میزان افزایش بهره وری  بسیار کمتر از افزایش سالانه 5 درصدی قانون دولت اوباماست.

بر همین اساس شرکتهای خودروسازی فورد، فولکس واگن، هوندا موتور و بی ام دبلیو در جولای سال 2019 یک موافقتنامه اختیاری با کالیفرنیا در خصوص قوانین انتشارات خودروها به امضا رساندند.

روز دوشنبه این چهار خودروساز موضوع را در یک دادگاه استیناف در واشینگتن مطرح کردند.

ماه گذشته 23 ایالت به رهبری کالیفرنیا و نیز منطقه کلمبیا و برخی شهرهای عمده قوانین جدید خودرویی ترامپ را به چالش کشیدند.

فولکس واگن روز جمعه اعلام کرد که ترجیح می دهد استانداردهایی مه طی توافقی بین دولت فدرال و ایالت کالیفرنیا به دست آمده را اجرا کند.

دیگر خودروسازهای بزرگ از جمله جنرال موتورز، فیات کیاسلر و تویوتا موتور از قوانین ترامپ تبعیت می کنند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن