رد پیشنهادات بریتیش پترولیوم توسط اتحادیه‌های کارگری آمریکا

اتحادیه کارگران فولاد ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که پیشنهادی غول نفتی بریتیش پترولیوم برنامه‌های ملی این اتحادیه 56 ساله را برای قراردادهای کارگران بخش پالایشگاهی و پتروشیمی از بین خواهد برد.

به گزارش «انرژی امروز» منابع آگاه در اتحادیه کارگران فولادسازی به رویترز گفته‌اند که بریتیش پترولیوم در مذاکراتی که با این اتحادیه در پالایشگاه‌های ایالات متحده داشته از آنها خواسته است که یک بازه زمانی 120 روزه بین انقضای مدت زمان قرارداد‌ها و احتمال پرپایی یک اعتصاب باید در نظر گرفته شود.

این اتحادیه می‌گوید که این درخواست بریتیش پترولیوم «برنامه‌های ملی معامله نفت» را بر هم می‌زند و «شرکت‌های پالایشگاهی و خطوط لوله برای مقابله با این مسئله باهم همکاری خواهند کرد».

سخنگوی شرکت بریتیش پترولیوم گفته است «بریتیش پترولیوم با حسن نیت در حال مذاکره با اتحادیه کارگران فولادسازی‌ است تا رقابت‌پذیری تجارت ما بهبود یابد و آینده پایداری برای همه شکل بگیرد».

از سال 1966 این اتحادیه یک بازه زمانی مشخص برای انقضای مدت زمان قرارداد‌ها در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها دارد. این مدت زمان این امکان را فراهم می‌آورد که کارگران همزمان در چندین واحد تولیدی دست به اعتصاب بزنند، این اتفاق در سال 2015 هم رخ داد.

اتحادیه کارگران فولاد می‌گوید که پیشنهادات بریتیش پترولیوم باعث می‌شود که پالایشگاه‌ها از این بازه‌های زمانی قراردادی کنار گذاشته شوند و به شرکت امکان می‌دهد که بر این قراردادها تاثیرگذار باشد.

بر اساس گزارش رویترز، درصورتی که این مدت زمان رسمی انقضای قرارداد کار تغییر نکند، 120 روز بازه زمانی بدون احتمال اعتصاب قدرت اقدامات جمعی که اتحادیه‌های کارگری دارند را از آنها می‌گیرد.

پیشتر اکسون موبیل هم توانسته بود این بازه زمانی بدون اعتصاب را به دست آورد و به این ترتیب با در دست داشتن قانون 75 روز بدون اعتصاب، 650 کارگر را در طی اعتصابات پالایشگاه بیومونت تگزاس دستگیر کند.

اتحادیه کارگری ایالات متحده در حال مذاکره با 30 هزار کارگر پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های این کشور با شرکت ماراتون پترولیوم است.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن