روسیه: دوستان پول نفت و گاز را با بیتکوین یا روبل بپردازند!

روسیه در حال بررسی ارزهای دیجیتالی به عنوان یکی از راه‌های پرداخت پول فروش نفت و گاز است.

به گزارش اویل پرایس، پاول زاوالنی، مدیر کمیته انرژی پارلمان روسیه اعلام کرد کشورهای دوست که نفت از روسیه خریداری می کنند، می توانند پول آن را با استفاده از ارز ملی خود یا ارزهای دیجیتالی پرداخت کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود روسیه از کشورهای غیردوست خواهد خواست پول خرید گاز را به روبل پرداخت کنند.

چین و ترکیه در میان کشورهای دوستی هستند که می توانند از ارزهای ملی خود برای پرداخت پول انرژی روسیه استفاده کنند.

زاوالنی همچنین اظهار کرد: ما مدت زیادی است که به چین پیشنهاد کرده ایم پول خرید نفت و گاز به روبل و یوان تسویه شود. ترکیه هم می تواند از لیر و روبل استفاده کند. امکان تجارت با بیت کوین هم وجود دارد.

شبکه بی بی سی به نقل از یک محقق انرژی نوشت: بیت کوین می تواند در پرداخت پول نفت و گاز روسیه، جایگزینی برای ارزهای رایج باشد اما جایگزین بسیار متغیری است.

پوتین هفته گذشته اظهار کرده بود تصمیم گرفته ام برای گازی که به کشورهای متخاصم عرضه می‌شود، از روبل استفاده شود. وی همزمان تاکید کرد روسیه به تامین گاز طبیعی مطابق با حجم و قیمت توافق شده ادامه می دهد. دولتهای اروپایی این درخواست را رد و اعلام کردند چنین اقدامی نقض قرارداد خواهد بود.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن