رونمایی از نخستین موتورسیکلت پرنده جهان توسط یک استارت‌آپ

چگونگی حفظ تعادل و راندن دوچرخه جزو نخستین مهارت‌هایی است که همه ما از اوایل دوران کودکی با آن آشنا می شویم اما در خصوص یادگیری مهارت پرواز با موتورسیکلت چه نظری دارید؟

به گزارش «انرژی امروز» از یورو نیوز، نخستین موتورسیکلت پرنده جهان در نمایشگاه خودروی دیترویت در ایالات متحده آمریکا به معرض دید عموم گذاشته شد و این بدان معنا است که ممکن است به زودی روزی فرا برسد که به جای خودرو سوار وسیله‌ نقلیه‌ای شبیه پهپاد شویم.

این هاوربایک که «ایکس‌توریسمو» نام دارد و توسط یک استارت آپ ژاپنی طراحی شده قادر است به مدت ۴۰ دقیقه پرواز کند و سرعت خود را تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت افزایش دهد.

چَد سات، رئیس سالن‌های خودرو و موتور نمایشگاه دیترویت یکی از اولین افرادی بود که هاوربایک ژاپنی را آزمایش کرد و با آن به پرواز درآمد.

وی پس از انجام این آزمایش گفت: «عالی است! البته، با کمی دلهره همراه است اما من خیلی هیجان زده بودم. من به معنای واقعی کلمه مضطرب بودم و احساس می‌کردم یک بچه کوچک هستم.»

رئیس نمایشگاه دیترویت با اعلام اینکه ظرفیت و پتانسیل بالایی برای هاوربایکِ «ایکس‌توریسمو» متصور است می‌گوید: «فکر می کنم ما در آینده به ارائه کالاها و خدمات، شاید با استفاده از پهپادها روی بیاوریم. اینکه از فرودگاهی به فرودگاه دیگر بروید در دنیای امروز در دسترس است اما من مشتاقم ببینم چه زمانی می‌شود از محله به محله‌ای دیگر پرواز کرد.»

«اروینس تکنولوژی» نام استارت آپ ژاپنی است که این هاوربایک را طراحی کرده است؛ این شرکت نوآفرین کار خود را ابتدا با طراحی پهپادها و وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین آغاز کرده بود.

فروش این هاوربایک یا موتورسیکلت پرنده در حال حاضر در ژاپن آغاز شده و نمونه کوچک‌تر آن قرار است سال ۲۰۲۳ در ایالات متحده به قیمت ۷۷۷ هزار دلار به مشتریان عرضه شود.

شیوهی کوماتسو، مدیرعامل این استارت آپ به رویترز گفت که شرکت تحت هدایت او امیدوار است تا سال ۲۰۲۵ هزینه لازم برای خرید یک مدل الکتریکی کوچکتر هاوربایک را به ۵۰ هزار دلار کاهش دهد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن