ریستاانرژی: خودروهای برقی تقاضای نفت را به نصف می رسانند

موسسه ریستادانرژی پیش‌بینی کرد که احتمال دارد استفاده از خودروهای برقی ممکن باعث نصف شدن تقاضای جهانی برای فرآورده‌ها نفتی و پالایش نفت تا سال ۲۰۵۰ شود.

به گزارش رویترز، موسسه مشاوره‌ ریستاد انرژی اعلام کرد که حرکت جهانی به‌سوی برقی کردن وسایل حمل‌ونقل جاده‌ای برای کاهش انتشار کربن ممکن است سبب کاهش ۵۰ درصدی تقاضای جهانی برای پالایش نفت تا سال ۲۰۵۰ شود.

موکش ساهدف، معاون ارشد و رئیس بخش پایین‌دست مؤسسه ریستاد انرژی گفت: اینگونه که پیش می‌رویم، در آینده و تا سال ۲۰۵۰ میلادی حدود ۹۰ درصد خودروها برقی می‌شوند و این مسئله سبب کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت فرآوری نفت خام می‌شود.

وی افزود: وسائط نقلیه الکتریکی مصرف جهانی بنزین و گازوئیل را کاهش می‌دهند، اما تقاضا برای دیگر فرآورده‌های نفتی پالایشی در بخش‌های هوانوردی، دریانوردی و پتروشیمی به‌دلیل شهرنشینی ممکن است همچنان بالا باشد که سبب چالش بخش پالایش می‌شود.

با این حال، این مؤسسه مشاوره انرژی پیش‌بینی کرد که تقاضای جهانی نفت در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد.

ریستاد انتظار دارد که در نیمه دوم امسال روزانه ۸۰ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام فرآوری شود زیرا پالایشگاه‌ها تولید بنزین را تا حد ممکن افزایش می‌دهند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن