سازمان شهرداری‌ها: ورود وزرای نفت و کشور برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: وزرای نفت و کشور برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی ورود ‌پیدا کردند و ۴۰ تا ۵۰ درصد، سهم تهران و مابقی به تناسب به سایر کلان‌شهرها تعلق می‌گیرد.

به گزارش «انرژی امروز» از سایت شهر، مرضیه حصاری مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در بیست و هشتمین نشست تخصصی کمیسیون حمل و نقل و ترافیک مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران که صبح امروز -سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰- برگزار شد، با ارائه گزارشی از عمکلرد دولت و کلان‌شهرها و برنامه‌های عملیاتی در بودجه ۱۴۰۱ گفت: کل سهم حمل‌ونقل عمومی از سفرهای شهری ۳۷ درصد است و آمار نشان می‌دهد شرایط خوبی نداریم و نسبت به آنچه که در اواخر دهه ۸۰ مصوب شده بود، فاصله داریم.

او همچنین گزارشی از وضعیت ناوگان اتوبوس و تاکسی کلان‌شهرهای ایران ارایه کرد و درباره حمل‌ونقل ریلی بیان کرد: شهرداری تهران در بخش توسعه مترو عملکرد خوبی داشته و میانگین کشوری را بالا برده و همیشه سهم بیشتری نسبت به دولت داشته است، اما برخی شهرها نسبت به توسعه مترو کمی بی‌توجهی داشتند.

به گفته حصاری، بر اساس قانون شهرداری‌ها می‌توانند سالانه دو هزار میلیارد اوراق مشارکت منتشر کنند و ما پیشنهاد کرده بودیم این میزان به چهار هزار میلیارد برسد اما دولت موافقت نکرد.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، با بیان اینکه نوسازی فقط باید از طریق اوراق مشارکت انجام شود و منابع دیگری وجود ندارد، افزود: وزیران نفت و کشور برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی ورود ‌پیدا کردند و ۴۰ تا ۵۰ درصد سهم تهران است و مابقی به تناسب به سایر کلان‌شهرها تعلق می‌گیرد و هم‌اکنون در نوسازی تاکسی هیچ‌گونه تسهیلات فعالی از طرف دولت وجود ندارد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن