سازمان ملل: تعهدات اقلیمی آسیا نشانه ای بسیار مهم است

رییس اقلیم سازمان ملل می گوید: تعهداتی که چین، ژاپن و کره جنوبی برای مقابله با تغییرات اقلیم و رسیدن به کربن صفر داده اند «نشانه های بسیار مهمی» از رهبرانی است که به احیای اقدامات برای مقابله با تغییرات اقلیم منجر خواهد شد.

به گزارش «انرژی امروز» از رویترز، پاتریشیا اسپینوزا، مدیر اجرایی چهارچوب کنوانسیون تغییرات اقلیمی (UNFCCC) با استقبال از اعلام اهداف اقلیمی کشورهای ژاپن و کره جنوبی گفت: این اهداف کربن تولیدی در این کشورها را تا سال 2050 خنثی می کند و چین هم قرار است تا سال 2060 به این هدف برسد.

اسپینوزا به رویترز می گوید این نشانه ای بسیار مهم است و اثرات واقعی بر سطح تولید جهانی انتشارات دارد. و از سویی این اهداف از این جهت مهم هستند که در زمانه ای اعلام می شوند که ما به چنین کمک هایی از سویی رهبران جهان نیاز داریم. سیاستمداران سال 2020 را سال امیدبخشی برای قرار گیری به عنوان سال محوری در اجرای توافقات جهانی برای کاهش اثرات تغییرات اقلیم می دانستند که در توافق پاریس به آن اشاره شده است.

با این حال شیوع پاندمی کرونا در این اهداف اختشاش و بی نظمی ایجاد کرده است و برخی کشورها به دنبال به تعویق انداختن تعهداتی هستند که در توافق اقلیمی پاریس قبول کرده اند.

از سویی توافق اقلیمی پاریس تحت تاثیر خروج ایالات متحده از توافق توسط دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور است.

 

جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات سوم نوامبر می گوید در صورت پیروزی در انتخابات ایالات متحده را به این توافق بازخواهد گرداند.

اسپینوزا می گوید تعهدات آسیایی ها امیدواری برای انجام تعهدات دیگر کشورها را نیز را به همراه دارد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن