سدهای خداآفرین و قیزقلعه‌سی موضوع جلسه مشترک ایران و آذربایجان

جلسه کمیسیون فنی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به میزبانی ایران در خصوص ادامه ساخت و بهره‌برداری از سدهای خداآفرین و قیزقلعه‌سی تشکیل شد.

به گزارش «انرژی امروز» بر اساس حسن همجواری و همکاری‌های مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، جلسه فنی مشترک بین دو کشور در خصوص ادامه کارهای سدها و نیروگاه‌های خداآفرین و قیزقلعه‌سی با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو، مدیرکل رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، نماینده وزارت امور خارجه و دیگر اعضای کمیسیون از طرف جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر انرژی، معاون اول مدیرعامل شرکت آبیاری و زهکشی و سایر اعضای کمیسیون از طرف جمهوری آذربایجان برگزار شد.

در این جلسه که در محل کارگاه سد قیزقلعه‌سی در شهرستان خداآفرین استان آذربایجان شرقی تشکیل شد، هر دو طرف بر ادامه و تکمیل سدها و نیروگاه‌های خداآفرین و قیزقلعه‌سی تاکید کردند.

بر اساس گزارش وزارت نیرو، در این نشست، دو طرف در خصوص راهکارهای لازم برای پرداخت سهم جمهوری آذربایجان از هزینه‌های اجرایی پروژه به جمهوری اسلامی ایران بحث و گفتگو کرده و توافقات لازم صورت گرفت.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن