سرمایه‌گذاری ۱.۸ میلیارد یورویی لامبورگینی برای برقی‌سازی

استفان وینکلمن، مدیر عامل شرکت لامبورگینی اظهار کرد که ابرخودروی ایتالیایی لامبورگینی قصد دارد حداقل ۱.۸ میلیارد یورو (۲.۶ میلیارد دلار سنگاپور) برای تولید یک خط تولید هیبریدی تا سال ۲۰۲۴ و بعد از آن سرمایه‌گذاری کند تا مدل کاملا الکتریکی خود را تا پایان این دهه عرضه کند.

به گزارش رویترز، لامبورگینی، بخشی از گروه فولکس واگن، سال گذشته اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا مدل‌های فعلی خود را تا پایان سال ۲۰۲۴ به پیشرانه‌های هیبریدی بنزینی و الکتریکی تغییر دهد.

وینکلمن گفت: ما ۱.۸ میلیارد را در نظر گرفته‌ایم اما در واقعیت بسیار بیشتر و بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری در تاریخ خودروهای لامبورگینی خواهد بود و افزود که این رقم شامل توسعه مدل تمام الکتریکی نمی‌شود.

سرمایه‌گذاری عظیم خواهد بود زیرا ما باید با دوران الکتریکی کامل مواجه شویم. لامبورگینی مانند رقبای خود فراری، استون مارتین لاگوندا و مک لارن، در حال مقابله با این است که چگونه خط تولید خود را به انرژی باتری تغییر دهد، بدون اینکه عملکرد بالایی را که از قیمت‌های عالی پشتیبانی می‌کند، از دست بدهد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن