شرکت نفت‌‌گاز اوکراین از گازپروم شکایت می‌کند

یوری ویترنکو، مدیرعامل شرکت نفت‌‌گاز اوکراین، روز جمعه اعلام کرد این شرکت ممکن است شکایت جدیدی را علیه غول نفتی روسیه یعنی شرکت گازپروم آغاز کند، چرا که در ماه ژوئن مبلغی را برای ترانزیت گاز از آن دریافت نکرده است.

به گزارش راشاتودی، وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اسکای نیوز گفت: به نظر می‌‌رسد ما یک شکایت جدید در دیوان داوری بین گازپروم و نفت گاز درباره ترانزیت و هزینه‌های ترانزیت خواهیم داشت.

ویترنکو همچنین مدعی شد شرکت گازپروم پرداخت هزینه ترانزیت برای یک ماه آینده را به تاخیر انداخته است.

وی گفت: هنوز پول یک ماه آینده را دریافت نکرده‌ایم. هفته گذشته، رئیس شرکت نفت گاز اوکراین در مصاحبه‌ای با مجله اشپیگل گفته بود اگر روسیه هزینه ترانزیت گاز را پرداخت نکند، کی‌یف «در دادگاه بین‌المللی داوری هزینه را دریافت خواهد کرد».

بر اساس این گزارش، در تاریخ ۱۰ مه، اپراتور سیستم انتقال گاز اوکراین اعلام کرده بود از ۱۱ مه ‌ترانزیت گاز به اروپا از طریق ایستگاه کمپرسور گاز سوخرانوفکا را به دلیل فورس ماژور متوقف می‌کند.

گفته می‌شود این شرکت نمی‌تواند کنترل ایستگاه کمپرسور نووپسکوف در منطقه لوگانسک را در دست بگیرد. این شرکت اعلام کرد به همین دلیل درخواست‌های حمل و نقل از طریق این ایستگاه رد می‌شود و گاز پذیرفته نمی‌شود.

با این حال، گازپروم هیچ دلیلی برای توقف عرضه گاز برای ترانزیت همانند گذشته نمی‌‌بیند و گزارش داد که هیچ شواهدی درباره شرایط فورس ماژور دریافت نکرده است.

گازپروم همچنین گزارش داد تحریم‌های روسیه علیه تعدادی از شرکت‌های انرژی خارجی این هلدینگ را از استفاده از خط لوله گاز یامال- اروپا برای پمپاژ گاز روسیه از طریق لهستان منع می‌کند.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن