شل یکی از بزرگترین تأسیسات سوخت های زیستی اروپا را می سازد

این نیروگاه از انتشار ۲.۸ میلیون تن کربن جلوگیری می‌کند

رویال داچ شل تصمیم نهایی سرمایه گذاری برای ساخت یکی از بزرگترین تاسیسات سوخت های زیستی در اروپا را اعلام کرده است.

به گزارش «انرژی امروز» از Energy Live News، این نیروگاه که در شل کمیکال پارک روتردام در هلند واقع شده است، ظرفیت تولید 820،000 تن محصولات سوخت کم کربن مانند گازوئیل تجدیدپذیر از ضایعات به شکل روغن پخت و پز، چربی حیوانی ضایعاتی و دیگر پسماندهای صنعتی و کشاورزی را دارد.

این میزان برای جلوگیری از انتشار 2.8 میلیون تن کربن در سال، معادل خارج کردن بیش از یک میلیون خودرو اروپایی از جاده ها است.

سوختهای کم کربن به برآوردن تقاضای رو به رشد بخش حمل و نقل، از جمله بخشهای سخت کربن زدایی مانند حمل و نقل جاده ای سنگین و حمل و نقل هوایی کمک می کند.

پس از احداث، این تأسیسات جدید می تواند تا سالانه 820 هزار تن سوخت پایدار هوانوردی و دیزل تجدیدپذیر تولید کند.

تأسیسات سوخت های زیستی، که انتظار می رود تولید خود را در سال 2024 آغاز کند، از هدف شل برای تبدیل شدن به یک تجارت خالص آلایندگی تا سال 2050 و همچنین اهداف هلند و اروپا برای کاهش انتشار بین المللی الزام آور پشتیبانی می کند.

مرجان ون لون، رئیس شرکت Shell Netherlands BV می گوید: شلمدتی است در مسیر آینده کربن کمتر قرار دارد. این سرمایه گذاری یک گام مهم است زیرا ما پارک انرژی و مواد شیمیایی روتردام را از یک پالایشگاه سنتی به یک پارک انرژی پایدار تبدیل می کنیم.

این پروژه به معنای سرمایه گذاری صدها میلیون دلار در سال در طول ساخت و ساز، ایجاد صدها شغل و حفظ رقابت پذیری تاسیسات در سالهای آینده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن