شورون عرضه نفت بزرگترین میدان نفتی قزاقستان را بیشتر می‌کند

شورون اعلام کرد که عرضه میدان نفتی تنگیز قزاقستان به‌تدریج در حال بهبود است.

به گزارش رویترز، شرکت شورون که اپراتور میدان نفتی تنگیز قزاقستان است روز یکشنبه (۱۹ دی‌ماه) اعلام کرد تنگیزشورویل – بزرگ‌ترین شرکت نفتی این کشور – به‌تدریج تولید خود را افزایش می‌دهد تا عرضه این میدان به مقدار عادی برسد.

عرضه نفت میدان تنگیز، بزرگ‌ترین میدان نفتی قزاقستان، در پی اعتراض‌های سراسری در این کشور آسیای مرکزی کاهش یافت و این اعتراض‌ها خطوط راه‌آهن این کشور را مختل کرد.

شورون، بزرگ‌ترین تولیدکننده خارجی نفت قزاقستان که ۵۰ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری مشترک تنگیزشورویل را در اختیار دارد، در بیانیه‌ای اعلام کرد این شرکت با امنیت و به‌تدریج تولید را برای رسیدن به مقدار معمول عرضه افزایش می‌دهد.

عرضه نفت قزاقستان – از تولیدکنندگان عمده نفت – در ماه‌های اخیر حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز بود و به‌ندرت به‌دلیل مشکلاتی از قبیل ناآرامی یا بلایای طبیعی شاهد اختلال در تولید بوده است.

عرضه نفت تنگیزشورویل حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز است و به گفته منابع از قطار برای انتقال گاز مایع (LPG) – محصول جانبی استخراج نفت – استفاده می‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن